معرفی شایا گالری, نقش طلا و سنگ در ادیان

نقش طلا و جواهرات در ادیان

🌟

فصل هجدهم

نقش طلا و سنگ در ادیان

پیروان بسیاری از مذاهب بر انرژی سنگ و ترکیب آن با فلزات اعتقاد دارند مردم بسیاری از سنگ ها به عنوان خواص دارویی استفاده می کنند و مردم مسلمان نیز به عنوان اعتقاداتی که ریشه در تاریخ اسلام دارد از این نوع سنگ‌ها بهره مند می‌شوند اما موضوعی که در همه مشترک است بهره مندی از سنگ های زینتی و قیمتی با حک کردن دعا یا حروف ابجد روی آن است.

بطور مثال عقیق یمانی و شرف الشمس جزو این دسته از سنگ های زینتی و قیمتی اسلامی هستند.

خداوند سنگ های معینی را با خواص منحصر به فرد نازل کرده است و توصیه می شود که سنگ های قیمتی با انگشت دست ارتباط داشته باشند، به همین دلیل است که اکثر انگشترها در زیر نگین باز می باشند که باعث می شود پرتوها از گوهر و خواص آن از طریق پوست نفوذ کنند و بدن را قادر می سازد تا از انرژی ها و خواص بی نظیری که هر سنگ زینتی دارد استفاده کند.

همچنین .سنگ های قیمتی، برش خورده و صیقل میشوند و سپس به عنوان بیانیه ای در حلقه ها و در انگشتر مردانه استفاده می شوند (به خصوص در جامعه شیعه). این انگشترها نه تنها به عنوان یک باور فرهنگی بلکه به عنوان سمبل معنویت پوشیده می شوند. گفته می شود که این یک "سنت" است (یکی از اعمال پیامبر اسلام محمد صلی الله علیه و آله و سلم)  هم برای زن و هم برای مرد که انگشتر در دست کنند.

علاوه بر استفاده از سنگ های قیمتی در جواهرات برای ایجاد جذابیت، گوهرها توسط بسیاری از تمدن ها برای خواص و ویژگی هایشان مورد استفاده قرار می گرفتند.

سنگ های مختلف با خواص مختلف! به عنوان مثال، تصور می شد که با پوشیدن الماس در نبرد از فرد در برابر ارواح و جادو محافظت می شود. موارد جدیدی از این اعتقادات در دنیای مدرن امروزی هچنان ادامه دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *