خواص درمانی سنگ ها, معرفی شایا گالری

خواص درمانی سنگ ها

🌟

فصل نوزدهم

خواص درمانی سنگ ها

تاکنون بطور کلی در رابطه با سنگ ها در کنار طلا و فلزات گرانبها سخن گفته ایم 

اما در این فصل در شایا گالری به خواص برخی سنگ ها که در ایران کاربرد بیشتری دارند در زیر می پردازیم

سنگ یاقوت

| Ruby به عنوان استاد تمام سنگ ها شناخته می شود

به همین جهت جزو گران ترین گوهرها شناخته می شود. اعتقاد بر این است که این سنگ دارای مزایای بسیاری از قبیل عزت و زیبایی است و همچنین در مقابله با غم و اندوه به پوشنده کمک می کند و ایمنی مصرف کننده را به همراه می آورد. اما انگشتر یاقوت به دلیل هزینه بالای آن، به اندازه انگشتر عقیق و فیروزه پوشیده نمی شود.

طبق متون قدیمی گفته می شود که عمق رنگ یاقوت نسبت به سلامت فرد پوشنده تغییر می کند. 

خواص انگشتر یاقوت

از دید اسلام :

 از کمبود خون جلوگیری می کند

•    به درمان بیماری های خونی کمک می کند

•    از طریق حواس به صاحب در برابر خطر کمک می کند

•    و فقط با نگاه کردن به آن، به بهبود بینایی کمک می کند.

امام جعفر صادق (ع) از امیرالمومنین نقل کرده اند: یاقوت "فقر و تنش را رفع می کند"

به گفته امام نهم، امام جواد (ع) با پوشیدن انگشتر یاقوت، "نگرانی ها را متوقف می کند"

به گفته امام هشتم، امام رضا (ع)، "یاقوت مشکل را آسان می کند"

۲. انگشتر عقیق

متداول ترین انگشتر، انگشتر عقیق می باشد. زیرا در بسیاری از کشورها به راحتی تهیه می شود و جزو ارزانترین گوهرهاست، سنگ عقیق در ادیان دیگر مانند هندوئیسم و سیکیسم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اعتقاد بر این است که خواص مختلفی دارد که یکی از این خواص محافظت از پوشنده در برابر بدبختی ها و دشمنان می باشد.

بهترین نوع عقیق جگری رنگ از یمن است که پیدا کردن آن گران و دشوار می باشد. با این حال، انگشتر های اصلی عقیق را می توان از ایران، عراق، سوریه و لبنان خریداری کرد.

خواص انگشتر عقیق از دید اسلام :

 شادی در قلب

•    غم و عصبانیت را از بین می برد

•    احساس قدرت و شجاعت می بخشد

•    عقیق سیاه کودکان را از چشمان حسادت محافظت می کند

نه تنها از عقیق برای انگشترها استفاده می شود، بلکه از آن به عنوان مهره های تسبیه نیز استفاده می شود، همانطور که امام موسی کاظم (ع) فرموده است که "استفاده از تسبیح عقیق ثواب بسیار زیادی دارد."

امام نهم برای مسلمانان شیعه، امام محمدتقی (ع) اظهار داشت: "عقیق فقر را از بین می برد و اختلافات را در قلب فرد حل می کند."

امام جعفر صادق (ع) نیز اظهار داشت که انگشتر عقیق در هنگام مسافرت ایمنی را به شخص منتقل می کند.

گفته می شود که عقیق پرتوهای خورشید را جذب می کند و انرژی را به سمت پوشنده پخش کرده که این امر مزایای زیادی به همراه دارد.

۳. انگشتر فیروزه

انگشتر فیروزه نیز در بسیاری از فرهنگ ها به طور معمول پوشیده می شود زیرا اعتقاد بر این است که پیروزی و یاری الهی، به کسی که آن را بپوشد بخشیده می شود. این گوهر توسط بسیاری از مسلمانان و همچنین غیر مسلمانان از مناطقی مانند هند، پاکستان و عراق پوشیده می شود.

گوهر فیروزه سنگی شکننده است، به این معنی که هنگام پوشیدن آن باید مراقب باشید. اما خوبی این سنگ این است که زیاد گران نمی باشد و در صورت مشکل شما می توانید نگین انگشتر خود را تعویض کنید.

بهترین فیروزه به رنگ آبی آسمانی است که یکی از سنگ های مشهور موجود در ایران می باشد.

خواص انگشتر فیروزه از دید اسلام :

 در برابر جادو و چشم شر محافظت می کند

•    در برابر مشکلات قلبی ، مالاریا و افسردگی محافظت می کند

گفته می شود بهتر است به محض آشکار شدن هر گونه ترک بر روی فیروزه، آن را از دست در بیاورید.

احادیث مبتنی بر فیروزه:

به نقل از امام جعفر صادق (ع):" دست هایی که فیروزه می پوشد فقر نمی بیند."

پیامبر اکرم (ص) فرمودند که "خداوند دعای کسی که فیروزه می پوشد را بی پاسخ نمی گذارد."

امام صادق (ع) روایت کرده است: "دستی با انگشتر فیروزه که در نماز بلند می شود، نسبت به هر دست دیگری نزد خدا عزیزتر است."

۴. انگشتر حدید

برای گوهر حدید و انگشتر حدید گفته شده است که نیاز نیست همیشه آن را در دست کنید و توصیه می شود که آن را بیش از حد طولانی نپوشید. بیشتر توصیه شده که اگر در ارتباط با موضوعی و یا محیطی بدبین هستید انگشتر حدید را بپوشید.

خواص انگشتر حدید از دید اسلام :

 دور نگه داشتن شیطان

•    عزت نفس

•    اعتماد به نفس

•    موجب ایجاد تمرکز می شود

در برخی منابع گفته شده است که امام علی (ع) هنگام ورود به جنگ آن را می پوشید.

به گفته امام صادق (ع)، سنگ در نجف خوشحالی و سهولت در کارها را به استفاده کننده می دهد و حدید معمولاً برای استحکام و غلبه بر دشمنان شما پوشیده می شود. در صورت ترس از بدگویی، این سنگ نیز باید پوشیده شود زیرا این سنگ شیطان را دور نگه می دارد.

با این حال ، این دو سنگ مانند بسیاری از سنگ های دیگر محبوب نیستند. دلیل این امر این است که به راحتی قابل یافتن و خریداری نمی باشند. سنگ در نجف فقط در نجف عراق یافت می شود و به راحتی در دسترس نیست.

۵. انگشتر دُر نجف

با نگاهی گذرا به آن، خداوند پاداش زیارت حج عمره را به فرد می بخشد.

زیبایی گوهر در نجف این است که مانند سایر سنگ های قیمتی بسیار پرهزینه نیست و از آنجا که خداوند "مهربان" است، این گوهر را در دسترس فقیر و ثروتمند به صورت یکسان قرار داده است.

خواص انگشتر دُر نجف از دید اسلام :

 همانطور که امام جعفر صادق فرموده است: "خوشبختی در قلب ایجاد می کند"، "نگاه کردن به درنجف قلب مؤمنین را اعم از زن و مرد خوشحال می کند و درد چشم هایشان را درمان می کند"

•    در درمان انواع بیماری چشم کمک کننده است

•    برای همه مفید است

۶- سنگ كوارتز

کوارتز تسکین دهنده سیستم عصبی است. یا از کریستال زرد برای درمان افسردگی استفاده می شود. با پیشرفت علم فیزیک، این علم نیز مورد توجه قرار گرفت و از صنعت تا درمان از آن استفاده شد.

«ایزس بدون روبنده» نام یکی از الهه های مصری است که چهره اش با پارچه قرمزی پوشیده بود و نماد جهالت و احساسات گرایی است که همیشه در میان انسان و حقیقت قرار گرفته است. ایزس، روبنده خود را برای فرزانگان و خردمندان برمیدارد و اسرار جهان هستی را برای آنها آشکار می کند. این سفر درونی برای آنهایی که قادرند در برابر قدرت طوفانی آگاهی کامل تاب بیاورند، بسیار مقدس و ارزشمند است. در این سفر خیالی، سنگ های جواهر نقش شفا دهنده ایفا می کنند.

این سنگ ها همچون اسرار درونی یک زن، به فرآیند پایین انداختن روبنده از چهره ایزس درونی کمک می کنند و باعث می شوند همه موانعی که بر سر راه شناخت خویشتن خود ایجاد کرده ایم از میان برداریم. جواهرات شخص را مورد حمایت قرار می دهند و به شفا و آرامش عمیق و درونی زن کمک می کنند. از جمله سنگ های جواهر شفابخش برای زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۷- سنگ لعل بنفش

لعل بنفش یا «سنگ شفادهنده»، بدبینی و منفی گرایی را از وجود فرد دور می کند و به او صفا و پاکی می بخشد. این سنگ احساس حقارت و خود کم بینی را در فرد از بین می برد و به او یک چشم انداز معنوی می بخشد. آرامش و صبر را در شخص افزایش می دهد و قلب را سبک می کند.

۸- سنگ غم یا اشک سرخ پوست

اشک سرخ پوست یا «سنگ غم» کمک می کند که اشک های شخص از چشمان او جاری شود و همه موانعی را که فرد را از تجربه غم و اندوه سنگین باز می دارد، از میان برمی دارد. این سنگ همه عقده های فروخفته را بیدار می کند و باعث سبک شدن روح می شود. این سنگ غم و اندوه شخص را از او می گیرد و تغییر رنگ می دهد و تیره می شود.

۹- سنگ جادوئی کهربا

کهربا یا «سنگ آرامش دهنده» نوعی کریستال است که به اعصاب شخص آرامش می بخشد. انرژی های منفی را از فرد دور می کند و او را تشویق می کند که زندگی را زیاد سخت نگیرد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *